Малчески: Што знае Јовевски од уставно право? – ова му е награда за молчењето

t

Во својата професионална биографија Јовески има повеќе од 15 години работно искуство како судија на предмети од кривична материја, повеќе од 12 години работно искуство како јавен обвинител и 7 години работно искуство во областа на извршување на кривичните санкции.

Јас никаде не можам да најдам дека има некакво искуство со Уставно право!

Оттука, номинацијата на Љубомир Јовески за Уставен судија е награда за неговата молчеливост и амин на криминалите кои му се случуваат пред носот, за тоа што Република Македонија веќе неколку години е на дното на листата на корупција во друштво на Колумбија, Индонезија, Монголија, Панама, Етиопија, Гана, Мароко, Косово, Танзанија, Виетнам!

„Убаво“ друштво, саде „членки“ на НАТО!

Оставка и избори ОДМА! Доста ја разнебитувате Македонија, пишува на Фејсбук професорот Самоил Малчески.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кремљ го демантира Џонсон: Путин му рекол…

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денес ги…

72 години од смртта на Павел Шатев:…

На денешен ден, 30 јануари 1951 година,…

Пиле нема да пролета над гробот на…

Министрите за внатрешни работи на Македонија и…

Aпасиев: Ми пишува познаник „Друже, уште вие…

Ми пишува познаник: - „Друже, уште вие…

Демерџиев му кажал на Спасовски: Говорот на…

Република Македонија, односно Оливер Спасовски ветил дека…