Објавено на:

Манасков и Веспрем против Келце на Ф4, Барселона налета на Кил

t

Денеска во Виена беа извлечени полуфиналните двојки на завршниот турнир во Лигата на шампионите.

Македонски претставници ќе бидат Дејан Манасков и Димитар Маневски со унгарскиот гигант Веспрем, кои ќе се соочат во полуфиналето со полскиот Келце.


Веспрем досега четири пати стигнуваше до финалето, но ниту еднаш не успеа да го подигне шампионскиот пехар. Натпреварите од Ф4 во Лигата на шампионите ќе се играат на 18 и 19 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Барселона ќе игра против Кјелце во финалето…

Барселона со сигурни 34-30 го победи Кил…

Жална вест: Судија претепан до смрт поради…

Во Ел Салвадор се случила трагедија каква…

(Видео) Експертите откриваат: Навистина беше тензично, верувале…

Финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал…

Животот не знаеш што носи: Пред осум…

Има многу фудбалери кои пред да се…

За Барди има интерес од Алмерија, но…

Веќе станува сѐ поизвесно дека македонскиот репрезентативец…