Марсовци во Македонија! Колку наши сограѓани се попишале како вонземјани?

t

На изминатиот попис, како православни и христијани се изјасниле 1.089.000 граѓани, а како муслимани 590.000 лица.

Но, застапени се и безмалку сите верувања и богови, па така будизмот е 8 религија во земјава со 894 приврзаници, а има и над 1.000 Јеховини сведоци.

Во земјава постојат и граѓани кои го употребиле правото и слободите и се изјасниле дека се марсовци и џедаи според националност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…

Нема поголеми задржувања на граничните премини низ…

 Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Шоле во “проверка” на Западен Балкан: Најпрво…

Високиот советник на Стејт департментот, Дерек Шоле…

Добро утро со Инфомакс: Во шумата јас…

Андон Лазов Јанев, познат како Ќосето или Касапот е македонски  револуционер,…

Американскиот советник Шоле наредната недела во Скопје

Вишиот советник на американскиот Стејт департмент Дерек…