Мајка со своето бебе паднала во Вардар

t

Мајка со своето дете се лизнала и паднала во реката Вардар, во близина на Музејот, објави Алсат.

Мајката и детето биле спасени од неколку момчиња кои влегле во реката и успеале да ги извлечат.

Количката останала во реката. И мајката и детето немале сериозни повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Националната мрежа против насилство до JO: Најстрога…

Националната мрежа против насилство врз жени и…

При претрес во Валандово пронајдени марихуана, семки…

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи…

Ѓоковиќ ја откри целта на неговата организација

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во моментов…

Охридските нуркачи од Центарот „Амфора“ го развиорија…

Професионална екипа од Нуркачкиот центар „Амфора“ од…

Приведени двајца насилници што нападнаа продавач кај…

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал…