Мајка ја нападнала ќерка си во Тетовската клиничка болница

t

Дваесет и едногодишна жителка на гостиварско село вчеравечер (10 февруари) во 23 часот и 20 минути во СВР Тетово пријавила дека околу 21 часот и 10 минути во тетовската Клиничка болница физички била нападната од нејзината 36-годишна мајка Х.О.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицијата најде дрога и странски државјанки на…

На 17.09.2023 во 01.10 часот, согласно претходно…

Тешка сообраќајна несреќа во Тетово: Мерцедес удри…

На 16.09.2023 во 15.55 часот било пријавено…

Две жени се повредени во сообраќајка, завршиле…

МВР извести дека вчера во 15.50 часот…

Ограбиле починат човек

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.Р.(26)…

Протест во Скопје од семејствата на загинатите…

Претставници на семејствата на 14 луѓе кои…