Објавено на:

Мајмунските сипаници продолжуваат да се шират: Прв регистриран случај во Мексико

t

Првиот случај на мајмунски сипаници е пријавен во Мексико, турист кој ја посетил Холандија, изјави заменик-министерот за здравство Хуго Лопез-Гател.


„Денес го потврдуваме првиот увезен случај на мајмунска сипаница во Мексико. Станува збор за 50-годишен маж, постојан жител на Њујорк, кој најверојатно се заразил во Холандија“, напиша тој на Твитер.
Состојбата на пациентот е стабилна и тој е во изолација.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мексикански научник е осуден на 4 години…

Федералниот суд во Мајами го осуди мексиканскиот…

Мексико ја отвора вратата за Асанж?

Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор изјави…

Мексиканските власти пронајдоа камион со 377 мигранти

Мексиканските имиграциски власти соопштија дека пронашле вистински…

Кражба во Мексико: Локалните медиуми ја нарекоа…

Дваесетина контејнери, дел од нив со злато…

(Видео) Трагедија во Мексико: Мост се сруши…

Висечки мост се сруши додека преку него…