МВР во акција: Спасен давеник од водите на реката Вардар

t

На 05.02.2022 во 12.45 часот по добиена пријава во СВР Скопје дека на вливот на реката Лепенец во реката Вардар има машко лице во водата, веднаш се преземени мерки и активности и лицето е извадено (спасено) од водата од страна на полициски службеници од ПСОН Карпош.

Подоцна е утврдено дека станува збор за 64-годишен маж од Скопје, кој претходно самиот се фрлил во реката, а инаку е пациент на болницата во Бардовци. Од страна на Итната медицинска помош тој е пренесен во ГОБ „8-ми септември“. – информираат од МВР.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдена дрога при контрола на угостителски објекти…

Синоќа (21/22.05.2022) година од страна на полициски…

Дибиров: Сигурно во Вардар ќе ја завршам…

Тимур Дибиров неодамна го продолжи договорот со…

180 сообраќајни прекршоци во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Дали знаете колку титули има Дибиров во…

Тимур Дибиров е срцето и душата на…

Казнети 108 возачи во Скопје, 12 без…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Министерството за внатрешни…