МВР се пофали: Полицијата се подновува со специјални чизми

t

Министерството за внатрешни работи информира дека од денес е започнато со опремување на припадниците на полицијата.

-Започнувајќи од денес на униформираните полициски службеници – припадници на МВР е започнато со делење на високи специјални чизми – вкупно 8550 пара чизми, со вкупна вредност од 46.084.500,00 денари без ДДВ, односно 54.379.710,00 денари со ДДВ. Истите се делат на секој Униформиран полициски службеник на кој согасно Уредбата за униформа им следуваат истите, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) МВР се поднови со нови возила…

Одличната соработка и партнерството продолжуваат, велат од…

Едно лице е приведено: Детали за вчерашната…

Во полициска акциска контрола во угостителски објекти…

МВР го најде осомничениот за кражбата на…

По преземени мерки и активности, вчера во…

МВР “не застана”: 190 казни само во…

Во засилените контроли во областа на сообраќајот…

(Видео) Спасовски се пофали: Што сработи МВР…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на…