МВР со полни раце работа: 154 санкции за едно деноноќие во Скопје

t

 Во текот на вчерашниот ден (26.11.2022) продолжија контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 154 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 48 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, 18 санкции за возење под дејство на алкохол, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Изречени се, како што посочуваат од МВР, четири мерки за користење мобилен телефон при возење, пет санкции за нерегистрирани возила…

Од МВР информираат дека сообраќајните контроли продолжуваат и апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чепна кај што не треба: МВР во…

Во текот на вчерашниот ден, Бугаринот Виктор…

МВР најостро ги осудува лагите дека бугарска…

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира…

МВР ја затвори за сообраќај „Самоилова“ кај…

МВР соопшти дека од денеска се воведува…

МВР: Сите мора да ги заменат старите…

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните…

Акција на МВР: Пронајдена и одземена марихуана,…

Вчера во 11.30 часот на подрачјето на Центар, полициски…