МВР УПАДНА ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР: Пронајдени дрога, телефони, пари…

t

Од Министерството за правда информираат дека денеска била спроведена координирана акција во КПД Штип.

-Акцијата се реализираше во раните утрински часови од 6 до 9 часот а беше организирана од Управата за извршување на санкции, МВР и ЈО.При претресот во затворските простории пронајдени се 11 мобилни телефони, 5 ножеви, 5 штрафцигери и 23 500 денари кај едно лице.

Во една соба се пронајдени и кеси со прихотропни супстанции и недозволени материи.Акцијата во КПД Штип е дел од координираните акции во казнено поправните установи кои ќе следат во наредниот период. Секое именувано лице доколку стори кривично дело-злоупотреба на службената положба ,ќе сноси одговорност. Никоја нема да биде поштеден од одговорност.Ова е почеток на она што може да претставува афирмација и соодветна реакција на девијантните појави, информираат од првада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР: Приведени седуммина, пронајдена дрога…

Полицијата од СВР Тетово во период од…

ОН се спремни да испратат инспекција во…

Портпаролот на ОН потврди дека организацијата е…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…

(Видео) Вознемирувачко: Сведоштво на ранетите припадници на…

Направени се снимки од болницата каде што…

Апасиев: Дерење на живо – За месец…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев на Фејсбук…