Објавено на:

Мега скандал: Прислушкувани мобилните телефони на шпанскиот премиер и на министерката за одбрана

t

Шпанската влада денеска соопшти дека мобилните телефони на премиерот на земјата Педро Санчез и на министерката за одбрана Маргарита Роблес биле прислушувани со помош на шпионски софтвер Пегасус во „незаконска и надворешна” интервенција.

„Тоа не е претпоставка, тоа се факти “, изјави министерот на Претседателството, Феликс Боланос, потврдувајќи ја информацијата.

„Сакаме правдата да се истражи”, додаде тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бил Гејтс: Почна ерата на вештачката интелигенција

Вештачката интелигенција е едно од најважните технолошки…

210 санкционирани возачи во Скопје: 105 за…

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот…

Вучиќ: Од каде го добивте правото да…

Во Сомбор се одбележa Денот на сеќавање…

Посебен режим на сообраќај во Аеродром поради…

Поради најавен ракометен натпревар со почеток во…

Какво ќе биде времето до петок?

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…