Објавено на:

Мега скандал: Прислушкувани мобилните телефони на шпанскиот премиер и на министерката за одбрана

t

Шпанската влада денеска соопшти дека мобилните телефони на премиерот на земјата Педро Санчез и на министерката за одбрана Маргарита Роблес биле прислушувани со помош на шпионски софтвер Пегасус во „незаконска и надворешна” интервенција.

„Тоа не е претпоставка, тоа се факти “, изјави министерот на Претседателството, Феликс Боланос, потврдувајќи ја информацијата.

„Сакаме правдата да се истражи”, додаде тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нуклеарната централа “Запорожје” е “екстремно ранлива”

Украинската нуклеарна централа Запорожје три месеци е…

(Видео) Хрват уапсен во Панама за убиство…

На аеродромот во Панама е уапсен хрватски…

Вучиќ повика на обединување на Србите

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ им се…

Шоле го охрабрил Вучиќ да преземе чекори…

Специјалниот советник во американскиот Стејт департмент, Дерек…

Ердоган го претстави новиот кабинет: Ова се…

Реџеп Таип Ердоган, откако денеска свечено положи…