Објавено на:

Медведев: Американците веќе не се господари на планетата Земја

t

„Американците повеќе не се господари на планетата Земја“ – вели поранешниот руски претседател Медведев.

Дмитриј Медведев изјави за РТ дека верува оти на „униполарниот свет му дојде крајот“, бидејќи Западот реагира на операцијата на Русија во Украина.

Заменик-претседателот на Советот за безбедност, исто така, зборуваше за тоа што ЕУ го напушта рускиот гас и зошто Американците повеќе не се водечка светска сила. Медведев ја повика зголемената русофобија, која процвета откако повторно се појави одзади на „лицемерните бели заби насмевки на политичарите и дипломатите кои зборуваа едно, а направија нешто сосема друго“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доаѓаат јавачите на апокалипсата! – Медведев се…

Дмитриј Медведев, заменик-началник за национална безбедност, денеска…

Медведев: Путин нема ни имот ни сметки…

- Рускиот претседател Владимир Путин, како и…

Препукувањата продолжуваат: “Наместо да фрлаат пари за…

Парите што САД ги фрлаа за Авганистан…

Медведев: Не се плашиме од западните санкции,…

Москва не се плаши од никакви дополнителни…