Објавено на:

Медведев: Банкрот на Русија ќе значи банкрот на Европа, чекајте хиперинфлација и мигранти

t

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, ја советуваше шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, да ја чека благодарноста на Европејците за хиперинфлацијата и приливот на мигранти, кои повеќе нема да им се припишуваат на „злобните Руси“.

Според него, „банкротот на Русија“ може да се претвори во банкрот на Европа – и морален и материјален, бидејќи финансискиот систем на ЕУ не е сосема стабилен.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски професор тврди: Војната во Украина е…

Алексеј Фененко, вонреден професор на Факултетот за…

Ексклузивно видео: Kако изгледа тунелот од кој…

Објавена снимка од тунелот од кој на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Министерство за одбрана на Русија: Од почетокот…

Брифинг на Министерството за одбрана на Русија.…

Русија размислува да ги замени борците од…

Руските власти ќе ја проучуваат опцијата за…