Објавено на:

Медведев за германската испорака на тенкови во Украина: Ова ќе се заврши тажно

t

„Ова завршува тажно“, ја коментираше одлуката на германскиот Бундестаг, кој ја поддржа испораката на тешко оружје за Украина, Дмитриј Медведев.

„Очигледно, на германските миротворци не им се даваат ловориките на нивните претходници, кои во минатиот век седеа во германскиот парламент под друго име“, ја коментираше одлуката на германските парламентарци заменик-шефот на рускиот Совет за безбедност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како Европа ги згрижи украинските бегалци? Сè…

Украинските бегалци сѐ повеќе се мета на…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…

Ништо од мирот: Украински командант најави нова…

Командантот на украинските копнени сили Олександр Сирски…

И Пендаровски се сретна со германската МНР:…

Претседателот Стево Пендаровски ја прими Аналена Бербок,…

Браво ќе ни кажат: Македонија е четврта…

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар…