Медведев му се налути на Твитер

t

Дмитриј Медведев, долгогодишен сојузник на Владимир Путин и моментално заменик-претседател на Советот за безбедност на Русија, на Први мај го упати својот напад на Твитер, по што беше отстранета една од неговите неодамнешни објави.

Во пораката тој се закани на широк спектар на цели надвор од Русија.

Во својата објава на Телеграм, поранешниот претседател и премиер на Русија напиша:

„Сериозно, можеме без Твитер. На крајот на краиштата, ова е само странска социјална мрежа која дејствува во интерес на американскиот естаблишмент. Ние ја искористивме прилично цинично за да ги продолжиме нашите пропагандни цели“, напиша тој.

„Нашата главна задача е сосема поинаква: да им нанесеме крупен пораз на сите непријатели – крунските нацисти, САД, нивните миленици во НАТО, вклучително и гнасната Полска и другите западни гниди. Конечно мора да ја вратиме целата наша земја на луѓето засекогаш. Зашто на тоа ќе работиме напорно. Среќен први мај на сите!“ напиша Медведев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев му се налути на Твитер

Дмитриј Медведев, долгогодишен сојузник на Владимир Путин…

Семејна расправија заврши со трагедија: Таткото се…

Во Обреновец, Република Србија, дошло до тепачка…

Завојуваните страни во Судан се согласија да…

Завојуваните генерали во Судан се согласија да испратат свои…

Џафери и коориднаторите на пратеничките групи ќе…

Во Собранието утре се очекува да се…

Папата Франциск порачал Украина ја се откаже…

Папата Франциск рече дека би сакал да…