Објавено на:

Медведев: Нема да дозволиме трета светска војна, но ќе одговориме на нападот

t

Русија нема да дозволи избувнување на Третата светска војна, но може да одговори веднаш и „супер силно“ во случај да биде нападната, изјави заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев.

Медведев вчера на Телеграм, по посетата на нуклеарниот центар во Саров, рече дека рускиот нуклеарен штит се состои од арсенал на најмодерни и најсигурни оружја што ги „ладат амбициите на оние кои се подготвени сами или со некого да ја започнат Третата светска војна, објави ТАС С.

Во случај на напад на Русија, ќе се обезбеди супер силен одговор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукашенко: Ако им треба помош на нашите…

Зборувајќи за време на државната посета на…

Еден гол му беше доволен на Интер…

Бранителот на пехарот во Купот на Италија,…

Заврши седницата на ИО на СДСМ: Еве…

(Интегрален текст од изјавата на Богданка Кузеска,…

(Видео) Грев е ова што ѝ го…

Грев е тоа што ѝ го прават…

(Видео) Ангелов ексклузивно за Инфомакс: На следните…

Доколку на наредните избори не добиеме 100%…