Објавено на:

Медведев: Путин нема ни имот ни сметки во странство

t

– Рускиот претседател Владимир Путин, како и другите политичари во земјата, нема сметки, имот или други значајни интереси во странство, изјави денеска заменик-претседателот на Советот за безбедност, Дмитриј Медведев.

Како што вели, западните санкции се особено насочени кон Русите и одлуките се базираат на омраза кон Русите.

„Против кого е сето ова? Одвратниот заклучок е дека овие санкции се насочени против рускиот народ. Овој заклучок е обесхрабрувачки, но, за жал, е вистинит. Сите нè мразат! Овие одлуки се засноваат на омраза кон Русија – кон Русите, кон сите нејзини жители“, рече Медведев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Загриженост во НАТО: Ѕверот сака да ја…

НАТО вети дека ќе им помогне на…

САД се пишманија: Нема да ја прогласат…

САД нема да ја прогласат Русија како…

(Видео) Зеленски: Годинава Русија ќе изгуби сто…

Ситуацијата на фронтот е тешка. И покрај…

Медведев: НАТО треба да се покае пред…

НАТО не му е потребен на цивилизираниот…

Русија забрани увоз на јаболка од Македонија

„Росселхознадзор“ од 1 декември воведува привремени ограничувања…