Медицински персонал и полицаец нападнати во штипска Клиничка болница

t

Педесет и петгодишен жител на Пробиштип агресивно се однесувал кон здравствените работници во Клиничка болница-Штип, а физички нападнал и полицаец. Надлежните од СВР-Штип информираат дека настанот се случил синоќа.

– Полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода 55 годишниот З.К. од Пробиштип бидејќи околу 23.00 часот во Клиничка болница Штип агресивно се однесувал кон медицинскиот персонал и физички нападнал полициски службеник кој преземал службени дејствија. З.К. бил задржан во Полициска станица, вели во соопштението на СВР-Штип.


По целосно документирање на случајот против 55 годишниот З.К ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сопиште денеска без вода

Од Водовод Скопје информираат дека населбата Сопиште…

Џонсон предлага нова алијанса како алтернатива на…

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ повикувајќи се…

Блинкен: Ќе останеме посветени на законот за…

И покрај руската инвазија на Украина, за…

Во Скопје казнети 164 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Фазлагиќ: Оваа репрезентација покажа дека може да…

Македонија ги започна подготовките за четирите дуели…