Меси го сруши рекордот за најлајкувана слика на Инстаграм

t

Фотографија објавена од Лионел Меси по освојувањето на трофејот на Светското фудбалско првенство стана најлајкуваната објава досега на Инстаграм, собирајќи над 70 милиони лајкови до моментот на пишување на овој текст.

Објавата содржи серија фотографии на кои Меси го крева трофејот „Жил Риме“ и слави со другите играчи на аргентинската репрезентација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ