Објавено на:

Меси: Знаев дека Бог ќе ми дозволи да победам!

t

Капитенот на Аргентина, Лионел Меси зборуваше за освојувањето на Светското првенство во 2022 година.

– Неверојатно е што сето тоа се случи на ваков начин. Навистина сакав да победам. Знаев дека Господ ќе ми дозволи да го сторам тоа, го имав тоа чувство. Ајде да уживаме во победата сега!

Ова е долгоочекуваниот пехар и еве го. Погледнете колку е убав! Моравме да поминеме низ многу нешта, но успеавме.

Едвај чекам да се вратам во Аргентина – можам да замислам какво лудило ќе се случи таму, изјави најдобриот фудбалер на турнирот во Катар.

Лионел Меси вечерва постигна два гола во 120-те минути кои завршија 3:3, плус успешно изведе пенал во серијата која Аргентина ја доби со 4:2.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Алиоски посакува победа над Малта и старт…

Македонската сениорска фудбалска репрезентација на 23 март…

Гледајте ја Македонија против Малта и Фарски…

Фудбалската федерација на Македонија денес ги пушти…

Дефанзивецот на Барселона: Фудбалерите треба да плаќаат…

Дефанзивецот на Барселона, Хектор Белерин изјави дека фудбалерите…

(Фото) Ова го може само Јапонец: Јапонскиот…

Јапонците не престануваат да го зачудуваат светот…

(Видео) Албанка “леташе орли” и провоцираше српски…

Швајцарија победи со 3-2 против Србија и…