Објавено на:

Метео: Видете какво време не’ очекува во наредните неколку денови

t

Времето утре ќе биде сончево и топло со умерен, повремено засилен ветер претежно од западен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува.

Во недела под влијание на постудена и влажна воздушна маса времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни и обилни проследени со појава на грмежи и засилен северен ветер. Дневните температури ќе опаднат за 6 до 9 степени. Во почетокот на следната седмица утринските температури ќе бидат под нулата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Облачно и врнежливо време со кратки сончеви…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Сончево време со мала облачност

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Сончево но студено време со малку ветер

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…