Објавено на:

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

t

Променливо облачно со локални врнежи од дожд и снег, слаби во централните делови од земјата и на југоистокот претежно од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денеска сончево и многу топло време, утре…

Сончево и многу топло со слаб до…

Сончево и многу топло до 34 степени,…

Времето ќе биде сончево и многу топло…

Денеска ќе биде 32 степени, попладне се…

Времето ќе биде сончево и доста топло…

Денеска сончево и топло – во наредните…

Времето денеска ќе биде сончево и топло…

УХМР: Пороен дожд и грмежи денеска и…

На повеќе места особено во западните делови…