Објавено на:

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

УВ индексот ќе биде 8.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не излегувајте од дома ако не морате!…

Утре ќе биде сончево и многу топло.…

Метео: Сончево и претежно топло, облачност во…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео предупредување: Пороен дожд со грмежи и…

До крајот на денот времето ќе биде…

Поројните врнежи продолжуваат и денес, еве каде…

Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврна во…

Метео: Дожд, засилен ветер и грмежи

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…