Метео: Видете какво ќе биде времето денес

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, a во западните делови променливо облачно со услови за слаб локален дожд.

Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен јужен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Студено со врнежи од дожд и…

Времето ќе биде претежно облачно и студено…

Метео: Претпладне облачно, попладне сончево

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Облачно и свежо со поројни дождови!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Промена на времето – Очекувајте дожд!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…