Метео: Видете какво ќе биде времето денес

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, a во западните делови променливо облачно со услови за слаб локален дожд.

Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен јужен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Облачно и врнежливо време со кратки сончеви…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Сончево време со мала облачност

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Сончево но студено време со малку ветер

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…