Метео: Видете какво ќе биде времето денес

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, a во западните делови променливо облачно со услови за слаб локален дожд.

Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен јужен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Променливо облачно и студено време

Времето денеска во земјава ќе биде променливо…

Метео: Облачно и магливо време со температури…

Времето денеска ќе биде сончево со мала…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Променливо облачно со повремени локални врнежи од…

Метео: Променливо облачно со повремен локален дожд…

Променливо облачно со повремен локален слаб дожд,…

Метео: Студено со врнежи од дожд и…

Времето ќе биде претежно облачно и студено…