Метео: Видете какво ќе биде времето денес

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди претпладне и во јужните делови од земјата. Ќе дува слаб претежно јужен ветер, само во североисточните делови ветерот ќе биде западен.

UV=5

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди претпладне и со слаб ветер претежно од југоисточен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Времето денес променливо облачно со слаб ветер

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува…

Денес ќе биде облачно со врнежи од…

Oблачно, на планините и на некои повисоки…

Времето денес променливо облачно со услови за…

Променливо облачно, претпладне со услови за локален…

УХМР: Во следните 24 часа се очекуваат…

Синоптичарите најавуваат дека во следните 24 часа…

Метео: Сончево и топло време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…