Метео: Нестабилно време со пороен дожд попладне!

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер и услови за појава на град.

UV=6

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Сончево и топло време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Вонредно метео-предупредување од Попоски: Ќе има поплави…

Метеорологот Славчо Попоски вели дека ќе имаме…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Сончево и топло со мала до умерена…