Објавено на:

Метео: Облачно и свежо со поројни дождови!

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и обилни. Ќе дува умерен ветер од источен и североисточен правец, особено претпладне. До крајот на денот врнежите ќе престанат.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд, пообилни претпладне. Ќе дува умерен североисточен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Студено со врнежи од дожд и…

Времето ќе биде претежно облачно и студено…

Метео: Претпладне облачно, попладне сончево

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Облачно и свежо со поројни дождови!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Промена на времето – Очекувајте дожд!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…