Метео: Понесете чадор- Нестабилно со пороен дожд

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, попладне во делови од котлината нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Од Центарот за управување со кризи во текот на вчерашниот ден предупредија дека обилните дождови може да предизвикаат поплави, а исто така се апелира граѓаните да не престојуваат на отворено и да не стојат во близина на дрвја доколку има електрични празнења.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Претпладне облачно, попладне сончево

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Облачно и свежо со поројни дождови!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Промена на времето – Очекувајте дожд!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Сончево со мала локална облачност

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…