Објавено на:

Метео: Претпладне сончево, за попладне понесете чадор

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Попладне ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме.

Температурите ќе се движат во интервал од 24 до 32 степени Целзиусови.

УВ=7

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не излегувајте од дома ако не морате!…

Утре ќе биде сончево и многу топло.…

Метео: Сончево и претежно топло, облачност во…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео предупредување: Пороен дожд со грмежи и…

До крајот на денот времето ќе биде…

Поројните врнежи продолжуваат и денес, еве каде…

Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврна во…

Метео: Дожд, засилен ветер и грмежи

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…