Објавено на:

Метео: Претпладне сончево, попладне со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

t

– Времето денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со услови за појава на град, информираат од Уптравата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 14, а максималната ќе достигне од 19 до 25 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне 24 степени.

Во следните денови продолжува периодот на променливо облачно и топло време, во попладневните часови на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, проследено со поинтензивен пороен дожд, силен ветер и со услови за изолирана појава на град.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Претпладне сончево, попладне со пороен дожд,…

– Времето денеска претпладне ќе биде сончево…

За многу години: Денеска е летен Св.Никола

За многу години: Денеска е летен Св.Никола…

(Фото) Сообраќајна несреќа: Се удрија кола и…

Сообраќајна несреча се случи вечерва нешто пред…

По 11. пат кошаркарите на Реал Мадрид…

Кошаркарите на Реал Мадрид вечерва во Каунас…

Германија бара работници од цел свет

Германија има намера да бара работна сила…