Објавено на:

Метео: Промена на времето – Очекувајте дожд!

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните делови со повремен локален дожд. Кон крајот на денот, а особено во текот на ноќта врнежите ќе се прошират насекаде и на места ќе бидат пообилни. Ќе дува засилен, повремено силен ветер (над 65 км/час) од југоисточен правец.

Во Скопје претежно облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта со врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Студено со врнежи од дожд и…

Времето ќе биде претежно облачно и студено…

Метео: Претпладне облачно, попладне сончево

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Облачно и свежо со поројни дождови!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Промена на времето – Очекувајте дожд!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…