Објавено на:

Метео: Промена на времето, очекувајте снег на некои места

t

Од УМХР соопштуваат дека времето денеска ќе биде облачно и значително посвежо со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни и обилни, локално проследени со грмежи. Дневните температури ќе се намалат за околу 10 степени. На планините над околу 1200 мнв во западните и северните делови врнежите ќе преминуваат во снег. Ќе дува засилен северен ветер


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За викенд нестабилно време со дожд, грмежи…

Под влијание на влажна и нестабилна маса…

Денеска сончево и многу топло време, утре…

Сончево и многу топло со слаб до…

Сончево и многу топло до 34 степени,…

Времето ќе биде сончево и многу топло…

Денеска ќе биде 32 степени, попладне се…

Времето ќе биде сончево и доста топло…

Денеска сончево и топло – во наредните…

Времето денеска ќе биде сончево и топло…