Објавено на:

Метео: Променливо облачно и магливо време

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде наутро на места со појава на магла и ниска облачност. Во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб југоисточен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Променливо облачно и студено време

Времето денеска во земјава ќе биде променливо…

Метео: Облачно и магливо време со температури…

Времето денеска ќе биде сончево со мала…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Променливо облачно со повремени локални врнежи од…

Метео: Променливо облачно со повремен локален дожд…

Променливо облачно со повремен локален слаб дожд,…

Метео: Студено со врнежи од дожд и…

Времето ќе биде претежно облачно и студено…