Објавено на:

Метео: Променливо облачно со повремен локален дожд и снег!

t

Променливо облачно со повремен локален слаб дожд, а на планините претежно во западните и северните делови со слаб снег.

Кон крајот на денот и во текот на ноќта поради значително заладување, во северните делови ќе има услови за провејување на снег и на повисоките места.

Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер претежно од југозападен правец.

Во Скопје променливо облачно, кон крајот на денот со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен југозападен, а кон крајот на денот северен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Облачно и врнежливо време со кратки сончеви…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Сончево време со мала облачност

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Сончево но студено време со малку ветер

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…