Објавено на:

Метео: Сончево и многу топло време денеска во Македонија

t

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено на некои места засилен ветер од северозападен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 29 до 37 степени

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео предупредување: Пороен дожд со грмежи и…

До крајот на денот времето ќе биде…

Поројните врнежи продолжуваат и денес, еве каде…

Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврна во…

Метео: Дожд, засилен ветер и грмежи

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Понесете чадор, следува освежување

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Сончево и многу топло време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…