Објавено на:

Метео: Сончево и претежно топло, облачност во некои региони

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала облачност претежно во планинските региони.

Ќе дува слаб до умерен ветер со северен до северозападен правец.

УВ индексот ќе изнесува 8.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Понесете чадор- Нестабилно со пороен дожд

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео предупредување: Нестабилно време и обилни врнежи…

Денес времето ќе биде променливо облачно, од…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Студено време, облечете се потопло

Од УХМР јавуват дека времето денеска ќе…

Метео: Понесете чадор, следува дожд попладне

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…