Метео: Сончево и топло време

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде наутро свежо, а преку денот сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец.

UV=7

Во Скопје сончево со слаб до умерен северен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Времето денес променливо облачно со слаб ветер

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува…

Денес ќе биде облачно со врнежи од…

Oблачно, на планините и на некои повисоки…

Времето денес променливо облачно со услови за…

Променливо облачно, претпладне со услови за локален…

УХМР: Во следните 24 часа се очекуваат…

Синоптичарите најавуваат дека во следните 24 часа…

Метео: Сончево и топло време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…