Метео: Студено време, облечете се потопло

t

Од УХМР јавуват дека времето денеска ќе биде наутро студено, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Во текот на попладнето облачноста ќе се намали. Ќе дува умeрен до засилен ветер од северен правец, поизразен долж Повардарието.

Во Скопје претпладне умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео предупредување: Нестабилно време и обилни врнежи…

Денес времето ќе биде променливо облачно, од…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Студено време, облечете се потопло

Од УХМР јавуват дека времето денеска ќе…

Метео: Понесете чадор, следува дожд попладне

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…