Мециновиќ: СДС и ДПМНЕ се заедно во бизнисот, од нив ли очекувате да застанат на страна на Македонија и против бугаризција?

t

Портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ ја коментира изјавата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, дека со добра диплломатија тие ќе издејствуваат гаранции од ЕУ, па ќе гласаат за уставни измени.

– Единствените гаранции што може сега да ги бара десната опортунистичка опозиција од ЕУ, се оние за евро-бирократите да ја пренасочат подршката од СДС кон нив – и спремни се да го продолжат процесот на бугаризација на Македонија, по стапките на Заев!

Од почетокот на летните протести оставаат силен впечаток на неприкосновен АМОРТИЗЕР на народното незадоволство!

О П О З И Ц И Ј А.

Опозиција тие меѓусебно не можат да бидат бидејќи во умот се исти. Сите заедно на куп се во енергетскиот сектор, колеги и пријатели. Со тебе ли да се поистоветат? Имаат исти интереси, спротивни на твоите и предаторски кон државата.

Не се дел од нашата заедничка кауза.- напиша Мециновиќ на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски остави простор за промена на Уставот:…

Се потврдија наводите на високи претставници на…

Од СДСМ велат Касами е изгубен во…

Од владејачката партија СДСМ, денеска реагираа на…

Апасиев: СДСМ пропаѓа, тоа ми се допаѓа

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, уште еднаш…

(Видео) Мицкоски нема да формира влада по…

Дури и да победи ВМРО-ДПМНЕ на следните…

Шокантна информација од Груби: Работиме на тоа…

Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа…