Мециновиќ: Ќе ве победиме, ќе си лежите и сите ќе ве стреламе

t

Ќе ве победиме, ќе си лежите и сите ќе ве стреламе, порача на Фејсбук портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ, во објава на Фејсбук каде ги коментира денешните случувања во Собранието и измените на Деловникот.

Сите ќе ве стреламе И заедно ќе висите.

Каде е фанфарата за овој денешен погреб на демократијата?

Денеска другари, го гледавте последниот филибастер на опозиција во историјата на државава, последен крик на народниот мандат. Со печат од ЧЕВЛА, пред фаталниот стисок на РЕЖИМСКАТА ЧИЗМА.

Таа опозиција беше Левица. Ќе ве победиме.

Да живее Републиката! – напоша Мециновиќ на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица прашува како добиле дозвола за складирање…

Изгорениот магацин во тетовско Фалише предизвика огромна…

Левица: МОН се обидува насилно да формира…

Министерот за образование и наука се обидува…

Левица: Државната ЕСМ Продажба да ја преземе…

Денови повторно е актуелна темата за законската…

Левица: Елитата во војна со народот, ДПМНЕ…

ДПМНЕ и СДС слават заедно со хоштаплерите…

Левица: Деловникот на СДС-ДПМНЕ-ДУИ ја озаконува неуставната…

Крајно штетниот Деловник, кој го изгласа здружената…