Мечка предизвика несреќа на автопатот Тетово-Скопје

t

Ноќеска (27 март), четириесетина минути по полноќ, во СВР Тетово пријавено е дека на автопатот Тетово-Скопје, во близина на Карпалак, патничко возило „фолксфаген поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 21-годишниот В.И. од Седларци, општина Василево, удрило и усмртило мечка.

Во несреќата возачот се здобил повреди и бил пренесен во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош, информира полицијата.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РУСИЈА ЌЕ БАРА ОТШЕТА ЗА САБОТАЖИТЕ НА…

Северен тек 1 беше ставен во функција…

ДУИ ќе продолжи да биде гарант за…

Да се биде три години дел од…

Мечка предизвика несреќа на автопатот Тетово-Скопје

Ноќеска (27 март), четириесетина минути по полноќ,…

Од полноќ, нови цени на горивата

Дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат…

(Документи)Македонската Православна Црква ќе се преименува, не…

Бидејќи се поделивме по сите основи, без…