Објавено на:

Мечка усмрти 30-годишен падобранец

t

Мечка нападнала војници на Алјаска. Едниот им подлегнал на повредите, идентификуван од американската армија како падобранец и ветеран од војната во Авганистан. Другиот војник се здобил со повреди при нападот.

Починатиот имал 30 години и е нападнат за време на тренинг во базата Елмендорф-Ричардсон во Енкориџ.


Медиуми наведуваат дека надлежните ја бараат мечката, за која не се знае од каков вид е.

Алјаска е дом на три вида мечки во Северна Америка – црна, кафеава и поларна, но третата е поретка во јужниот дел.

Според „Њујорк тајмс“, повикувајќи се на полицаец од Алјаска, војниците биле нападнати откако наишле на мечкино дувло, додека истражувале можно место за обука во дивината.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија во Србија: Четири млади момчиња загинаа…

Неколку часа по полноќ на локалниот пат…

(Видео) Трагедија во Мексико: Мост се сруши…

Висечки мост се сруши додека преку него…

(Фото+видео) Трагедија во Германија, воз излета од…

Воз излета од шините во Германија -…

Трагедија во Тетово: Се удави 6 годишно…

Попладнево дошло до трагедија во Тетово, откако…

Мечка усмрти 30-годишен падобранец

Мечка нападнала војници на Алјаска. Едниот им…