Објавено на:

Меѓу првите во светот: Русија ја укинува изолацијата по контакт со заразен од Ковид 19

t

Русија, од денеска, ја укина изолацијата за лица кои биле во контакт со заразен од корона вирус.

Шефицата на руската служба за фитосанитарен надзор Ана Попова, изјави дека карантинот за лица кои биле во контакт со заразени со омикрон варијантата на корона вирус ја губи смислата, затоа што омикрон е многу заразен, а при тоа често дава асимптоматски облик на болеста, пренесе РИА Новости.

Во Русија денеска стапуваат на сила и нови правила за отпуштање пациенти со корона вирус.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нападната гранична патрола на Србија и Унгарија:…

Утринава со автоматско оружје била нападната граничната…

Левица: Апасиев и Крмов се приклучија кон…

Левица известува дека двајцата пратеници на оваа…

Социјалдемократи, другарки и другари, време е за…

Пратеникот од СДСМ, Мартин Костовски разочаран од…

Утрово пожар во скопско училиште – сите…

Утрово во скопската населба Аеродром, поточно во…

Интересен податок: Како заработувале Бајден, Борисов, Обама,…

Минатата година, во февруари, пошироката јавност беше…