Објавено на:

Меѓу странците во Велика Британија најчесто се раѓаат деца Албанчиња

t

Едно од седум деца родени во Велика Британија се Албанци, објави „Mailonline“. Весникот анализира дека за првпат Албанците се први меѓу странците во новородени деца.

Maлку е чудно што има толку многу бебиња родени од албански родители родени овде со оглед на официјалната статистика за нивниот број. Тоа предизвикува да се прашате дали голем број од Албанците овде се илегално или пак добиваат виза на некој друг начин. И ако е така зошто тоа се прави вели сер Џон Хајес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски на отворањето на првиот состанок на…

Со официјална пленарна сесија започна првиот состанок…

Зеленски вели: Путин знае дека нема да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека…

ПОСТАВЕТЕ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ КАЈ НАС: Полска им…

Полскиот претседател Анджеј Дуда вчера се пофали…

Со 60 илјади вакцини против сезонски грип…

Со 60 илјади вакцини против сезонски грип…

Захарова: Сакаме да избегнеме нуклеарна војна

Марија Захарова, портпаролка на руското Министерство за…