Објавено на:

Мигранти од Индија и Пакистан фатени во Прдејци

t

На влезот на гевгелиското село Прдејци синоќа во возило биле откриени 20 мигранти од Сирија, Индија и Пакистан.

Како што соопшти МВР, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“ синоќа во 19 часот на излез од гевгелиското село Негорци дале знак за запирање на товарно возило „фиат дукато“, со скопски регистарски ознаки, но возилото не застанало. Потоа мигрантите биле откриени во возило во Прдејци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Спречен нелегален влез на шест мигранти…

Мобилен тим при Секторот за контрола и…

Орбан за мигрантите: Не сакаме тероризам и…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан продолжи со своите…

Скопјанец превезувал мигранти од Сирија

Полицијата денеска попладне околу 17 часот на…

Вучиќ: Ако треба ќе ангажираме и војска…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, најави можност…