Објавено на:

Мигранти од Индија и Пакистан фатени во Прдејци

t

На влезот на гевгелиското село Прдејци синоќа во возило биле откриени 20 мигранти од Сирија, Индија и Пакистан.

Како што соопшти МВР, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“ синоќа во 19 часот на излез од гевгелиското село Негорци дале знак за запирање на товарно возило „фиат дукато“, со скопски регистарски ознаки, но возилото не застанало. Потоа мигрантите биле откриени во возило во Прдејци.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во автомобил собрале 24 мигранти: Приведени криумчари…

На 25.06.2022 околу 10:20 часот на магистралниот…

Разбиена една од најголемите групи шверцери на…

Работната група (ОТФ), предводена од германската федерална…

(Фото) Мигрантите ја одбегнуваат Македонија: За 35%…

Државните органи за безбедност немаат одговор како…

Лондон соопшти дека ќе ги испрати првите…

Британската влада почна да ги информира илегалните…

На “Богородица” фатени мигранти од Пакистан, Иран…

На 05.05.2022 во 12:30 часот на Граничен…