Мигрант загинал од струен удар на покрив од воз во Градско

t

Регионалниот ЦУК Велес известува дека преку единствениот број за итни повици Е-112 во ЦУК е добиена информација дека мигрант, кој се качил на покривот на вагоните на воз, што сообраќал на релација Гевгелија – Скопје, во населеното место Градско дошол во допир со кабел на електрична енергија при што лицето добило струен удар. Случајот е пријавен во МВР и Итна медицинска помош. Според информациите добиени од МВР лицето не давало знаци на живот, а потоа и од Итната медицинска помош било констатирано истото. Настраданото лице е од машки пол на возраст од околу 30 години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во Гостивар: Го удрил со кола,…

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13…

Уапсен осомничен саботер за теpopистичкиот напад на…

Саботерот имал двојно руско-италијанско државјанство, бил регрутиран…

40 години затвор за мажот кој си…

Велешкиот основен суд денеска му пресуди затворска…

Мигрант избоден 20 пати во кај Димитровград

Со тешки убодни рани утрово се здобил…

Мигрант загинал од струен удар на покрив…

Регионалниот ЦУК Велес известува дека преку единствениот…