Мигрант преживеа струен удар на железничка станица во Драчево

t

На 16.08.2023 во 10:20 часот во Полициската станица Драчево, вработен во Железничка станица Драчево пријавил дека на покрив на еден вагон, машко лице мигрант се здобило со повреди при струен удар.

Лицето било пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош и биле констатирани тешки телесни повреди.

За настанот бил известен јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Патот во Драчево е полн со дупки…

Патот кој води до село Количани, делот…

Мигрант избоден 20 пати во кај Димитровград

Со тешки убодни рани утрово се здобил…

Мигрант загинал од струен удар на покрив…

Регионалниот ЦУК Велес известува дека преку единствениот…

(Фото галерија) ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ДРАЧЕВО: Горат…

Голем пожар избувна вечерва во населбата Драчево.…

Си ја бара бељата: Истиот мигрант по…

Шведската агенција за миграција покрена истрага против…